Matka Boża z Lourdes

Henri Lasserre „Matka Boża z Lourdes”

Z wielka radością prezentujemy dzieło Henri’ego Lasserre’a (1828-1900), do którego dnia 10.10.1862 roku „zapukała” Matka Boża. Na wskutek otrzymanej łaski, autor (żyjący w czasach objawień w Lourdes) nawrócił się, jeszcze bardziej pokochał Maryję i rozpoczął cykliczne pielgrzymowanie do Groty w której zjawiała się Najświętsza Panna. Podczas jednej z pielgrzymek, ksiądz Peyramale (proboszcz z Lourdes) poprosił Henri’ego o napisanie książki w której zawarto by szczegóły Objawień.
Lasserre, który z wykształcenia był prawnikiem, a z zawodu dziennikarzem, podjął wyzwanie i tak powstało szczegółowe i niezwykle barwne dziennikarskie dochodzenie będące wnikliwym studium Objawień, poparte badaniami i licznymi wywiadami z osobami uczestniczącymi w prezentowanych wydarzeniach, których centrum stanowi objawienie Najświętszej Panny ubogiej dziewczynce – Bernadecie Soubirous w 1858 roku. Książka „zabiera” czytelnika do XIX wieku, dzięki łasce i charyzmie autora czujemy się jednym z uczestników zdarzeń, śledzimy je, czujemy ich atmosferę, przeżywamy mające miejsce wypadki i zapatrywania na Objawienie.

Oto rekomendacja św. Maksymiliana:

W Grodnie, pamiętam, gdy dałem tę książkę
do przeczytania jednej rodzinie,
to później zupełnie zaczęła inaczej żyć.
Przez takie książki wiele można dobrego zrobić.

Św. Maksymilian Maria Kolbe

Czy dzieją się cuda na ziemi, które by naukowo stwierdzić można?
Przeczytanie książki polecamy szczególnie lekarzom, przyrodnikom i racjonalistom.

Książka stanowi pełne, dwutomowe dzieło wznowione po ponad 110 latach. Dodatkowo wzbogaciliśmy je pięknymi ilustracjami z wydania francuskiego z 1878 roku.

A teraz duszo pobożna zaśpiewaj wraz z nami: „I co czuje i co żyje, niech z nami sławi Maryję!”