Żywot Świętego Antoniego z Padwy już w księgarni!

Po ponad 130 latach przerwy oddajemy Żywot Świętego Antoniego z Padwy napisany przez ojca Prokopa kapucyna.
Posłuchaj fragmentu audiobooka i zobacz co do pobożnego czytelnika napisał autor tego pięknego dziełka – ojciec Prokop kapucyn…

 

PARĘ SŁÓW
DO POBOŻNEGO CZYTELNIKA

Ponieważ w ciągu Żywota niniejszego nie przytaczamy źródeł, z których zaczerpnięte są zawarte w nim opisy – więc tu o tym parę słów nadmienić wypada.
Z pomiędzy wszystkich zbiorów Żywotów Świętych Pańskich, żywoty zebrane i wydawane pod imieniem Bollandystów, pierwszorzędnej w całym tego rodzaju piśmiennictwie kościelnym zażywają powagi.
Otóż niniejszy Żywot świętego Antoniego z Padwy, zasnuty jest na Żywotach jego pod dniem 13 czerwca, u wyżej wymienionych Bollandystów umieszczonych, jak też i na dodatku tam, znajdującym a noszącym tytuł: Liber miraculorum… Księga cudów…., sądzimy, że pod względem powagi źródeł na których jest oparty, nic do życzenia nie pozostawia.
Czytając więc go, pobożna duszo, podziwiaj, jak licznymi cudami uświetnić raczył Pan Bóg tego sługę Swego, wielkim cudotwórcą przezwanego i Chwal Boga w Świętych Jego. Jeśli zaś twoja łaska, westchnij do niego by i ten cud uczynić raczył, żeby tego który ten Żywot jego skreślił, szczerze się do Boga nawrócili, – a i to na większą chwałę Boga i pociechę naszej Przenajdroższej Matki Niebieskiej Ucieczki grzeszników i ich całej Nadziei.

 

Tu wysłuchasz fragmentu audiobooka:

 

Św. Antoni z Padwy – Żywoty Świętych Ojca Prokopa Kapucyna – Audiobook